איך ייראה בניין הבית בעתיד?

אזורים ללא מכשולים בבניית בית לעתיד נגיש לנכים

בניין הבית של העתיד

המגמה בבניית בתים מודרניים נעה יותר ויותר לכיוון אזור ההייטק. מעריצי הטכנולוגיה כבר משתמשים ביישומים כדי לווסת ולשלוט על החימום שלהם וכל מוצרי האלקטרוניקה הביתית מרחוק בלחיצה. יש גם יותר ויותר מקרים בתחום הניידות, כי עזרים טכניים כמו מעליות מקלים על חיי היומיום עבור מי שנפגע..

אנו בני האדם מתבגרים ולכן אדריכלי העתיד יצטרכו לתת מענה לצרכי הקשישים. אבל גם עכשיו יש פתרונות כמעט עתידניים וגמישים כגון מעליות לשימוש חיצוני. מעליות מיוחדות אלה עוזרות מאוד גם בתוך בתים, למשל בעת הובלת משתמשי כיסא גלגלים. הוא נוסע מהרצפה לרצפה יחד עם כיסא הגלגלים שלו, עם אמצעי בטיחות סטנדרטיים המגנים עליו מפני נזקים. בבית ההייטק של העתיד אולי כבר יש עזרים מובנים כסטנדרט, כגון מעליות אלה פה תכונה.

בית ההייטק

אזור ללא מכשולים בניית בתים מודרנית

יותר ויותר אזורים נטולי מכשולים בערים ובקהילות

למרבה המזל, ניתן למצוא יותר ויותר ללא מכשולים, או לפחות אזורי מחסום נמוך בערים ועיריות המדינה. אבל גם היום אנשים עם מוגבלות בניידות לא יכולים להגיע לאן שהם רוצים או אפילו צריכים ללכת. לא משנה אם הן רוצות או צריכות, ממש לא יכול להיות מקובל שקבוצות אוכלוסייה מוחלשות כבר צריכות לסבול מאמצעי צנע או ממדיניות כושלת. עיר או כפר העתיד חייב להיות פתוח לכולם, ללא קשר למצבם הפיזי או הנפשי. לכן חשוב שכל המוחות והמתכננים הבהירים במדינה הזו ימצאו פתרונות משותפים לעתיד.

מעלית אזורים ללא מכשול לבתים נגישים לנכים

מקלחת ללא מכשול בנייה נגישה לבעלי מוגבלויות

צעדים גדולים כבר נעשו

הרבה קרה במונחים של עזרים טכניים לאנשים עם מוגבלות בניידות. מהנדסים חכמים לא רק לבנות מעליות מיוצרות סדרות, אלא מעל לכל הן דואגות לפתרונות בודדים. כי אף בית לא דומה לשני וזה הופך את התקנת המעליות לאתגר. אנחנו רוצים לקוות לעתיד שאפשר לבנות עוד הרבה פתרונות כאלה שיאפשרו לאנשים לחיות בכבוד בתוך ארבעת הקירות שלהם. בית העתיד יצטרך להקדיש הרבה יותר זמן לנושא הניידות, מכיוון שאחוז הקשישים עולה ברציפות.

בניית נכים לבעלי קשיי ניידות

אזורים ללא מכשולים עיצוב פנים נגיש לבעלי מוגבלויות